Zamknij

Kapitalna forma zawodników Pantera Sanok w Ju-Jitsu Sportowym

17.24, 23.01.2023 . Aktualizacja: 17.26, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Aż dziesięć razy na podium w turnieju Mistrzostw Śląska w Ju-Jitsu Sportowym stawali zawodnicy sanockiego klubu Pantera. Impreza odbyła się na hali MOSiR w Mysłowicach 15.01.2023r.

W mistrzostwach wzięło udział 472 zawodników z 54 klubów, walcząc na 5 matach tatami. To nie pierwszy, tak doskonały występ naszych reprezentantów, którzy po raz kolejny udowodnili, że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie w kategorii Ne Waza. 

Walka w ne waza w Ju-Jitsu składa się z technik w pozycji stojącej, tj. rzutów, obaleń, dźwigni i duszeń, oraz technik w parterze, tj. kontroli w parterze poprzez trzymania, dźwigni i duszeń.

Wyniki naszych zawodników:

Złote medale i puchary:

1 miejsce - Gabriela Izdebska w kimonach WOMEN U10 -28kg

1 miejsce - Lena Izdebska  w kimonach WOMEN U12 -36kg

1 miejsce - Łukasz Kornecki  bez kimon MASTERS  MEN - 94kg

Srebrne medale:

2 miejsce - Mateusz Wójcik w kimonach SENIOR MEN -77kg

2 miejsce - Daniel Wosachło  w kimonach MASTERS MEN  - 85kg

2 miejsce - Łukasz Kornecki  w kimonach MASTERS MEN - 94kg

2 miejsce - Marcin Mazur w kimonach MASTERS MEN +94kg

Brązowe medale:

3 miejsce - Krystian Bodnar  w kimonach SENIOR MEN -77kg

3 miejsce - Daniel Wosachło bez kimon SENIOR MEN -77kg

3 miejsce - Marcin Mazur  bez kimon SENIOR MEN +94kg

 

Poniżej link do skrótu wybranych momentów z turnieju:

Łącznie nasi zawodnicy stoczyli przeszło 30 walk, to istny maraton ju jitsu. Jedna walka w dorosłej grupie trwa pięć minut czasu efektywnego, natomiast w kategorii dzieci to dwie minuty. Solidne przygotowanie pomogło zawodnikom uzyskać świetne wyniki na tej prestiżowej imprezie. Warto zaznaczyć, że dla niektórych były to debiutanckie starty w zawodach Ju-Jitsu. Swój wkład w sukcesy zawodników mają trenerzy Tomasz Bobala i Daniel Wosachło, którzy są ogromnie zadowoleni z wyników swoich podopiecznych. Pantery ściśle współpracują z Brzozowskim Klubem Sportowym Ju Jitsu i trenerem Andrzejem Kędrą. Wymiana wiedzy i doświadczeń między klubami stoi na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki w ostatnim czasie na matach całej Polski. Podziękowania dla firmy Pilch Pomoc Drogowa z Sanoka za udostępnienie busa na czas turnieju. 

Z nowym rokiem prowadzony jest nabór w sanockim klubie Pantera do wszystkich grup wiekowych. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych od lat 5 do +105 w Szkole Podstawowej nr.3 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej 4. W każdej chwili można dołączyć i spróbować swoich sił, wypełniając deficyt ruchu treningami zaczynając od zabawy po sportową rywalizację na zawodach.Gratulacje dla trenerów i zawodników za godne reprezentowania miasta Sanoka!

(inf. nadesłana)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%