Zamknij

Świetna passa zawodniczek PANTERA SANOK

10.21, 24.01.2023 . Aktualizacja: 10.21, 24.01.2023
Skomentuj Pantera Sanok
REKLAMA

Medale w Szwecji!Duet judoczek Lena i Gabriela Izdebskie z sanockiego klubu Pantera Sanok wywalczyły kolejne medale dla Sanoka. Tym razem rywalizowali podczas pobytu w Szwecji  21.01.2023  w  LILLA TROLLTRÄFFEN JUDO OPEN 1.

Młode zawodniczki stoczyły zacięte i emocjonujące walki, które zostały wygrane przed czasem przez IPPON w wyniku uzyskania pełnego punktu.

Klasyfikacja końcowa:

  • Lena Izdebska 1 miejsce w U13 kat.36kg
  • Gabi Izdebska 2 miejsce w U11 kat.26kg

Ogromne gratulacje dla zawodniczek i trenerów! Czekamy na kolejne sukcesy naszych judoków!Judo należy do grupy sportów polecanych szczególnie dla dzieci, ze względu na bardzo dużą wszechstronność. W tej dyscyplinie ważny jest ogólny rozwój cech fizycznych i psychicznych, co ma wpływ na kształtowanie sprawności dziecka na wielu płaszczyznach. Judo pomaga doskonalić siłę, szybkość, zwinność, kondycję, koordynacje ruchową czy gibkość. A także rozwijać koncentrację, skupienie, czy pewność siebie.O szczególnym znaczeniu judo w rozwoju dziecka świadczą rekomendacje UNESCO, czy MKOL-u:UNESCO: „Judo to najlepszy inicjujący sport dla dzieci i młodzieży w wieku 4, a 21 lat.”MKOL: „Judo to najbardziej kompletny sport, poprawiający jakość życia u osób, które go trenują”UKS PANTERA SANOK prowadzi nabór zimowy 2023 do wszystkich grup wiekowych. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej 4.W każdej chwili można dołączyć i spróbować swoich sił, wypełniając deficyt ruchu treningami, zaczynając od zabawy po sportową rywalizację na zawodach.

(inf. nadesłana)

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%