Zamknij

„Złota Praga” sanockich instrumentalistów

10:55, 05.12.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Znakomicie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w Jubileuszowym XV Art.-Duo Music Festival w Pradze, który odbywał się w dniach 25 – 29 listopada bieżącego roku. Wystąpiła w nim liczna grupa akordeonistów, pianistów i skrzypków w różnych kategoriach wiekowych – od 7 do 19 lat.

Szczególnie pięknie w tym festiwalu, odbywającym się corocznie w różnych miastach Europy, zaprezentowali się akordeoniści. Statuetki za I miejsce zdobyli: Kacper Sokół, Adam Fedak, Filip Siwiecki, II miejsce: Julia Cybuch, III – Olivier Wolanin, Julia Benewiat i Filip Baracz – wszyscy z klasy Andrzeja Smolika oraz Kacper Romańczyk z klasy Grzegorza Bednarczyka. Ponadto I miejsce oraz tytuł Absolute Winner  - najlepszego wykonawcy – zdobył duet akordeonowy Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła, prowadzony przez Andrzeja Smolika i  Grzegorza Bednarczyka, a reprezentujący Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Sanoku oraz Szkołę Muzyczną I st. w Dydni. Warto zaznaczyć, że I nagrodę zdobył też duet studentów z Krakowa, absolwentów sanockiej szkoły: Rafał Pałacki – akordeon i Dominika Witowicz – skrzypce.

Wśród pianistów I miejsce zdobyła Aleksandra Murawska, II miejsce – Daniel Pyszko  i Magda Szymulańska oraz III miejsce Natalia Brud – wszyscy uczniowie Oksany Drozdowskiej. II nagrody zdobyli również Martyna Cybuch z klasy Iwony Hartman i Laura Pietryka, uczennica Roberta Handermandera. III miejsce zdobył także zespół kameralny: Amelia Gurgacz (skrzypce),  Melisa Skubisz (skrzypce) i Bartosz Jarosz (fortepian). Natomiast w grupie skrzypiec I miejsce zdobyła Emilia Linka, zaś III Weronika Indyk – obie uczennice Grażyny Dziok. Laureatką III nagrody została też Patrycja Nieznańska z klasy Ewy Wojtyńskiej-Kiczorowskiej. Warto nadmienić, że skrzypkom pięknie akompaniowali pianiści: Dorota Skibicka i Jerzy Kuńczyk.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu sponsorów – Rubber Company SA, Pass Polska, Firmy Herb, Starostwa Powiatowego, Gminy Miasta Sanoka, Krystyny Malson i zmarłej niedawno Barbary Bukowskiej z Ziemi Sanockiej oraz Agnieszki Sarama – Firma Grosar, a także dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku Tomaszowi Tarnawczykowi i pani dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku Irenie Gil – Storoszczuk, która była kierownikiem licznej grupy uczestników.

Uczestnicy Festiwalu mieli okazję oprócz występów konkursowych podziwiać piękne zabytki Pragi, z zamkiem na Hradczanach – największym na świecie pod względem powierzchni kompleksem zabytkowym – oraz Starym i Nowym Miastem.

Sanoccy laureaci zostali zaproszeni na następne edycję Art-Duo Mucic Festival, która odbędzie się w Rzymie w marcu przyszłego roku.

 

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone