Zamknij

Pierwsze miejsce sanockiej skrzypaczki na Międzynarodowym Konkursie

13:13, 29.05.2019 | A.O
REKLAMA
Skomentuj

Dziesięcioletnia skrzypaczka sanockiej Szkoły Muzycznej Emilia Linka zdobyła pierwsze miejsce na    XVIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Janko Muzykant",

Konkurs odbył się  16 do 18 maja  w Sochaczewie. To przedsięwzięcie cieszy się ogromną popularnością wśród utalentowanych skrzypków z największych ośrodków muzycznych.  

Przez trzy dni swoje umiejętności muzyczne na pięknej sali koncertowej zaprezentowało ponad 130 uczniów. Wśród nich w najliczniejszej kategorii wiekowej, przed szacownym jury zagrała uczennica pani Grażyny Dziok - Emilia. W jej wykonaniu bardzo pięknie zabrzmiała III część koncertu Ch.Beriota oraz wirtuozowski Mazur E. Młynarskiego.

Nie jest to pierwszy sukces młodziutkiej skrzypaczki.  W tym roku szkolnym reprezentowała sanocką Szkołę na trzech Międzynarodowych Konkursach ( Serbia, Słowacja, Polska ) z każdego z nich przywożąc laury. Niewątpliwy talent dziewczynki poparty jest dużą, codzienną pracą i zaangażowaniem przede wszystkim samej Emilki, ale także jej nauczycielki i rodziców. W ślady swojej koleżanki idzie pierwszoklasistka - Aleksandra Urban, która pięknie zagrała na Regionalnym Konkursie Skrzypcowym w Głogowie Małopolskim zdobywając tam pierwszą nagrodę. To najmłodsza wychowanka pani Grażyny Dziok, która jest dumna ze swoich uzdolnionych uczennic.Podczas konkursowych zmagań na fortepianie towarzyszyli skrzypaczkom pani Oksana Drozdowska i pan Tomasz Putrzyński.

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone