Zamknij

Finał Dni Leska - Przestrzeni wyobraźni (ZDJĘCIA)

14:08, 29.05.2019 | A.O
REKLAMA
Skomentuj

W piątek (24.05) i sobotę (25.05) Lesko stało się miastem barwnym, gwarnym i radosnym. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i swojej wyobraźni.

 

 Mimo tego, że w piątek pogoda nas nie rozpieszczała, nie przeszkodziła ona w radosnej żakinadzie dzieciaków i młodzieży, którzy z uśmiechem na ustach i w pięknych przebraniach z bajek, filmów, wyobraźni, spotkali się przed Ratuszem aby otrzymać symboliczne klucze do miasta wręczone im przez Pana Burmistrza Adama Snarskiego. Po przejęciu władzy mogli zaprezentować się we wspólnych konkursach, występach czy sportowej rywalizacji.

Wieczorem tego dnia miłośnicy muzyki spotkali się w Bieszczadzkim Domu Kultury, aby posłuchać przyjemnego dla ucha rockowego koncertu zespołów The Endless River i Teleport

Natomiast w sobotę  już do południa w różnych przestrzeniach miasta pojawiły się niesamowite żywe rzeźby. Między innymi : Napoleona Bonaparte, Aleksandra Puszkina, Imperatora Francji Króla Ludwika IV i wiele innych postaci historycznych.

By pomóc Zosi, Hani i Anecie, dziewczynom które zmagają się z nieuleczalnymi chorobami i potrzebują wsparcia finansowego na dalsze leczenie, zorganizowane był też bieg dwóch biegaczy o wielkim sercu – Pawła Smolińskiego i Witolda Wajcowicza, którzy dokonali wielkiego wyczynu i wraz z towarzyszącymi im przyjaciółmi, w ciągu 24 godzin pokonali 144 km trudnej, wyczerpującej wręcz „Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej”

Niezwykłym wydarzeniem, na które przybyli tłumnie mieszkańcy nie tylko Leska ale i sąsiednich okolic był spektakl performatywny gości znad Morza Czarnego –Teatru Żywych Rzeźb CARNAVAL z Odessy, którzy na zaproszenie Pana Burmistrza przyjechali specjalnie do nas. Tak więc na cały dzień Lesko stało się stolicą europejskiej kultury, gdyż takie prezentacje i pokazy toczą się tylko w dużych aglomeracjach europejskich i tylko przy najważniejszych wydarzeniach kulturalnych. Wspaniała atmosfera, okraszona pięknym słońcem, a nocą pięknymi gwiazdami, przeniosła się też na koncerty zespołów Fanatic, Megustar, Rompey oraz zabawę do późnych godzin nocnych.

- Kończy się miesiąc przepełniony wydarzeniami artystycznymi, sportowymi, integracyjnymi, za nami „Przestrzenie wyobraźni” w ramach Dni Leska 2019. Mam nadzieję, że w naszej ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie i że bawiliście się bardzo dobrze. Staraliśmy się uatrakcyjnić i umilić Państwu ten czas jak najlepiej. Już dziś zaczynamy pracować nad rokiem następnym, zwłaszcza że rok kolejny będzie datą szczególną dla Leska. Będziemy wówczas obchodzić 550-lecie istnienia naszego miasta. Chcemy intensywnie działać w zakresie stworzenia marki Leska jako Bieszczadzkiego Miasta Kultury i Sportu. Chciałem na koniec podziękować wszystkim pracownikom, stowarzyszeniom, organizacjom i pojedynczym osobom, które przyczyniły się do tego bogatego programu, do tak pięknej promocji naszego miasta. Mieszkańcom dziękuję za liczne uczestnictwo i wspaniałą wspólną zabawę.– Mówi Burmistrz miasta, Adam Snarski

 

zdjęcia pochodzą z Urzędu Miasta i Gminy Lesko
 

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone