Zamknij

Przed nami Jarmark Bożonarodzeniowy

11:43, 14.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę w Rynku Galicyjskim Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Początek o godzinie 11. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym m.in. koncert kolęd, konkursy z nagrodami i warsztaty. 

PROGRAM: 

- w postacie świętej rodziny i otaczających je anioły wcielą się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Będą też zwierzęta, które tradycyjnie są kojarzone z szopką bożonarodzeniową.

- w samo południe na rynek wkroczy Górnicza Orkiestra Dęta z Sanoka rozpoczynając w ten sposób koncert kolęd.

- jadło regionalne możesz kupić u Gospodyń z  Kół Gospodyń Wiejskich z: Niebieszczan, Poraża, Zahutynia, Mokrego, Tarnawy Górnej

- żurek i grochówkę, aż do opróżnienia kotła, będą serwować druhowie z Ochotniczej Staży Pożarnej z Jaćmierza.

- nadleśnictwo Brzozów Lasów Państwowych przygotowało 20 ciętych naturalnych choinek, które będzie można wygrać w konkursie  wiedzy o regionie.

- innymi nagrodami w tym konkursie będą kalendarze z reprodukcjami Zdzisława Beksińskiego oraz teka artystyczna Muzeum Historyczne w Sanoku – Muzeum Sztuki. 

- nie zabraknie również producentów domowych wędlin i serów.

- artyści i rzemieślnicy z całej Ziemi Sanockiej, przygotowali wyroby, które będą mogły być prezentami pod choinka w każdym domu.

- każdy kto będzie miał czas i wolę, będzie mógł spróbować własnych sił w wyrobie ozdób choinkowych podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników Skansenu.

O godzinie 13 00 na Jarmarku pojawi się święty Mikołaj z upominkami dla najmłodszych. Po jego wizycie przewidujemy zakończenie Jarmarku.

Podczas Jarmarku będą obowiązywać aktualne zalecenia sanitarne. 

X Jarmark Bożonarodzeniowy

19 grudnia 2021 r.

Godz.1100-1330

Rynek Galicyjski w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Źródło: Materiały nadesłane 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%