Zamknij

Koncert na otwarcie "Galerii o smaku Kawy"

21:50, 21.04.2022 | .
Skomentuj materiały organizatora
REKLAMA

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza do swojej siedziby przy ul. 3-Maja 15 w niedzielę 24 kwietnia o godz. 17:00 do nowopowstającej „Galerii o smaku Kawy”. Atrakcją wieczoru będzie znany szerokiej publiczności duet wokalny: Renata Johnson–Wojtowicz - sopran i Maciej Bartczak - baryton. Śpiewakom towarzyszyć przy fortepianie będzie Marcin Kasprzyk. Koncert poprzedzi wystawa lokalnej artystki Elżbiety Kwiatanowskiej. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16:00. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny!

Wydarzenie rozpocznie wystawa malarstwa pochodzącej z sąsiadującego obok Sanoka - Leska artystki Elżbiety Kwiatanowskiej, która zawsze zaskakuje odbiorców swoimi obrazami. Artystka inspiracje znajduje min. w Bieszczadach i ludziach, których spotyka, kocha magię codziennej rzeczywistości. Nieprzerwanie maluje głównie techniką olejną na płótnie. W dorobku ma wiele wystaw w kraju i za granicą, a od 24 kwietnia do końca maja gościć będzie w urokliwym miejscu w sercu Sanoka, czyli na ul. 3 maja 15 – obok Szwejka.

Druga część wieczoru przeniesie nas w świat muzyki wokalnej a przed zgromadzoną publicznością swój kunszt wokalny zaprezentują: Renata Johnson – Wojtowicz (sopran) i Maciej Bartczak (baryton). Renata Johnson – Wojtowicz od lat współpracuje z Operą Śląską. Artystka z powodzeniem śpiewaław Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii oraz na licznych festiwalach muzycznych w Polsce. Renata Johnson-Wojtowicz zachwyca słuchaczy swoimi niesamowitymi umiejętnościami wokalnymi, oraz – jak mówią znawcy - precyzyjnym wykończeniem każdej frazy w wykonywanych przez siebie utworach. Maciej Bartczak jest natomiast finalistą Konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu, jednym z laureatów Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Lucii Popp w Bratysławie. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, wykonując repertuar pieśniarski, oratoryjny i operowy, muzykę dawną i współczesną.

Przy fortepianie akompaniować artystom będzie znakomity pianista Marcin Kasprzyk.

Wieczór ten inauguruje wernisaże i koncerty, które zagoszczą na stałe w powstającej już za chwile „Galerii o smaku Kawy” przy ul. 3 maja 15 (dawna Almi Decor) – prowadzonej przez Podkarpacka Fundację Rozwoju Kultury.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%