Zamknij

Trans_formacje RSA RZE

16:01, 12.03.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

17 marca o godzinie 18 w BWA Galerii Sanockiej odbędzie się wernisaż wystawy ?Trans_formacje RSA RZE?. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 13 kwietnia.

Na wystawie zobaczymy prace Marka Hańby, Barbery Hubert, Tomka Mistaka, Sylwestra Stabryły, Jana Szczepkowskiego i Piotra Worońca jr.

Wystawa prezentuje aktualne postawy twórcze dwóch nieoficjalnych grup artystycznych tzw. formacji z Sanoka oraz z Rzeszowa. Owe formacje konfrontują swoje dokonania na wielu przeglądach oraz wystawach, głównie zbiorowych. Wspólna wystawa wyłania konkretnych artystów, których zestawy prac tworzą różnorodność tematyczną jak i formalną od figuracji, pejzażu po prace abstrakcyjne. Każdy z nich opowiada swoją historię, uchyla tajemnice "wydarte" wręcz z pracowni. Ten intymny obszar ulega w pewnym stopniu obnażeniu. Sam proces to trans, którego efektem są obrazy. Na pewno są to prace niejednoznaczne pomiędzy finałem, a początkiem, pozostawiające szersze pole ich interpretacji przez co stają się magnetyczne. Wspólnym mianownikiem tych dwóch formacji jest pasja, myśl zaklęta w różnej formie obrazu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz