Zamknij

Rękodzielnicy jak zwykle nie zawiedli [ZDJĘCIA]

15:38, 15.03.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Z kwiatów, drewna, włóczki i wosku - tradycyjne i nowoczesne, wszystkie piękne i niepowtarzalne. Do 20 marca w Klubie Górnika można podziwiać ozdoby wielkanocne wykonane przez rękodzielników z Sanoka i okolic.

To już 23 edycja Wystawy Wielkanocnej, która co roku ściąga do Klubu Górnika dziesiątki wystawców i setki odwiedzających. Nie inaczej jest w tym roku. Swoje prace prezentuje kilkudziesięciu rękodzielników z Sanoka i okolic.

Jednym z nich jest Elżbieta Stanisławska z Sanoka. - Mam pasiekę. Robię świece z wosku pszczelego - opowiada. Bogato zdobione ozdoby są trwałe i mogą służyć nawet kilka lat .

Alicja Fal z Zahutynia na wystawę przywiozła ozdoby z włóczki, kwiatów i masy papierowej. - Przygotowywanie ozdób daje mi mnóstwo satysfakcji i radości - przyznaje pani Alicja. W tym roku specjalnie na wystawę upiekła także ponad 300 domowych ciasteczek.

Z kolei Justyna Kurkarewicz z Sanoka wystawiła ręcznie wykonane ozdoby z drewna, w tym m.in. malowane na drewnie anioły. - Maluję je farbami akrylowymi, a aby rysunek był trwalszy, dodatkowo zabezpieczam lakierem - tłumaczy.

Uwagę zwiedzających, szczególnie najmłodszych, przykuły też ozdoby wykonane metodą origami. - To bardzo czasochłonna metoda, ale efekt końcowy wart jest poświęcenia - powiedziała nam jedna z wystawczyń.

Wystawę można oglądać w Klubie Górnika w Sanoku do 20 marca włącznie w godzinach od 9.00 do 17.00.

Amelia Kurek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz