Zamknij

Ojcowie Niepodległości - otwarto wystawę plenerową na sanockim Rynku

20:25, 21.05.2018 | IPN Rzeszów
Skomentuj Fot. UM Sanok
REKLAMA

21 maja w południe, na sanockim Rynku otwarto plenerową wystawę "Ojcowie Niepodległości". Ma ona związek z akcją "Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa", organizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ekspozycja prezentuje liderów walki o wolną Polskę z 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r. Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.

Następnie ekspozycja ma być prezentowana w wielu ośrodkach na terenie całego kraju. Na Podkarpaciu jako pierwszy na „Biało-czerwonym szlaku. Moja Niepodległa ” znalazł się Sanok.

W kolejnych miesiącach będzie prezentowana na rynku w Brzozowie, gdzie przedsięwzięciu patronuje Urząd Miasta Brzozowa oraz Muzeum Regionalne w Brzozowie. W lipcu na Rynku w Ustrzykach Dolnych pod patronatem Urzędu Miasta Ustrzyki Dolne. W sierpniu wystawa będzie eksponowana w naszych pięknych Bieszczadach, w Solinie.

(IPN Rzeszów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz