Zamknij

BWA Galeria Sanocka zaprasza: Michał Mroczka - Mokre groby

17:28, 29.09.2020 | MF
Skomentuj
REKLAMA
BWA Galeria Sanocka zaprasza:

Michał Mroczka
Mokre groby


wernisaż: 09.10, godzina 18:00
wystawa trwa do 13.11.2020"Mokre groby to jeden z moich najnowszych cykli obrazów przedstawiający autentyczne oraz fantasmagoryczne wraki obiektów morskich. Wraki są często mało znane w szerszej świadomości społecznej. A są to cmentarzyska na dnie morza. Stąd nazwa wystawy nawiązująca bezpośrednio do marynarskiego żargonu.
Prezentowany na wystawie „Transportowiec Goya” obrazuje bałtycki wrak w którym spoczywa 6000 ofiar. Dla porównania obecny również na wystawie najsłynniejszy wrak świata „Tytanic” to 1500 istnień. O symbolicznych ofiarach współczesnego systemu korporacji mówi obraz „Mordor”. Apokaliptycznej wizji naszej cywilizacji dopełnia „Koniec historii” oraz równie prawdziwy co ironiczny obraz „Jezioro Aralskie”. Moje prace często opowiadają o lokalnych i globalnych katastrofach ekologicznych, społecznych i historycznych.

W malarstwie dążę do symbiozy między malarską formą a geopolityczną treścią. Uważam, że mocna faktura i silny akcent kolorystyczny współistnieje ze sztuką zaangażowaną, która estetycznie cieszy oko i karmi jednocześnie umysł. Widzę malarskie piękno w rozkładającej strukturze malowanych obiektów. Sprawia mi turpistyczną radość obserwacja ludzkości z taką pasją zaangażowaną w naszą piękną katastrofę." /Michał Mroczka/
 
 
 
ZAPRASZAMY!!
 
PROSIMY O ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ MASECZKI.
 
 
Źródło: BWA Galeria Sanocka/materiały nadesłane
(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%