Zamknij

Nowa wystawa w BWA Galerii Sanockiej

13.36, 10.01.2022 .
Skomentuj BWA Galeria Sanocka
REKLAMA

BWA Galeria Sanocka zaprasza na wystawę Marcina Ziółkowskiego pt:. „335”. Wystawa będzie czynna od 14 stycznia do 11 lutego.

"Malarstwo wykorzystuje zlepek technik i trochę techniki wymyślonej przeze mnie. Takie działanie wprowadza pozorny chaos zakłócający realizm obrazu, bo obrazy są zdecydowanie realistyczne, ale właśnie ten Chaos to miejsce w którym percepcja widza buduje swój własny obraz. Jestem przeciwnikiem tłumaczenia odbiorcom co przedstawia dzieło, chciałbym żeby widz sam interpretował wizualnie te elementy, które nie są do końca wyjaśnione. Dzięki zakłóceniom w obrazie, staje się on prowokacją dla osób które lubią kreacje i wciąga ich w zabawę z budowaniem obrazu. Wówczas im więcej jest niedopowiedzianych miejsc tym obraz jest ciekawszy dla widza. Podstawowym elementem większości obrazów jest kobiecy akt. Nie jest on jednak zwykle podmiotem, a jedynie komentatorem tego, co na obrazie się wydarza. Poza tym myślę, iż to obserwator, widz sam decyduje, co takim podmiotem jest i prawdopodobnie podczas kreowania jego rzeczywistości będzie go zmieniał." /Marcin Ziółkowski/

Marcin Ziółkowski

Ur. 1967 w Świdniku. Studiował na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskał dyplom z Grafiki w 2014 roku. Obecnie przeprowadza przewód doktorski. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem i rzeźbą. Głównym motywem jego prac jest akt kobiecy oraz jego relacje i odniesienia do otaczającej rzeczywistości. W ten sposób przedstawia emocjonalny stosunek do życia i za pomocą narracji tych aktów komentuje świat.

Uwaga: ze względu na aktualne obostrzenia sanitarne wernisaż nie odbędzie się

Źródło: materiały organizatora/BWA Galeria Sanocka 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%