Zamknij

Nowa wystawa w BWA Galerii Sanok

18:57, 10.02.2022 | .
Skomentuj materiały nadesłane
REKLAMA

BWA Galeria Sanocka zaprasza na wystawę Grzegorza Wójcika “Pejzaż”, która rozpocznie się 18 lutego i potrwa do 18 marca. 

"Grzegorz Wójcik uprawia malarstwo pejzażowe w technice akrylowej i olejnej. Obrazy artysty to kontemplacja czystej natury, pozbawionej ozdobników , obecności człowieka, niezwykle oszczędnej w wyrazie. Symbioza i harmonia formy, koloru i kształtu. Drzewa, trawy, łąki, jezioro - niedopowiedziane elementy rodzimego krajobrazu zastygają w niezmąconej ciszy, dialogują bezszelestnie. Poprzez to niedookreślenie nabierają monumentalnego charakteru. Zmienność barw warunkowana jest przemijaniem pór roku. Refleksy świetlne, odbicia, plamy koloru nabierają zimnego, innym razem ciepłego kolorytu, zatapiając się w szarościach, bielach i brązach.

Fragmenty pola obrazowego artysta podkreśla wyraźnym duktem pędzla, fakturę wydobywa akrylem i pastą modelarską. Linię horyzontu przecinają uporządkowane w piony pasy traw czy drzew. Wyraźna statyka i czyste plamy koloru wywołują nastrój melancholijnej ciszy. Wiecznotrwała, o uniwersalnym charakterze, ulotna, jak w japońskim ukiyo-e- zmienność świata który płynie."

/Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska/

Grzegorz Wójcik urodził się w 1982 roku w Tarnobrzegu. W latach 2001-2006 studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego. Od przeszło dwóch lat zajmuje się malarstwem pejzażowym. W 2021 miał swoją pierwszą wystawę indywidualną w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych. Otrzymał wyróżnienie honorowe na 25. Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki (Lublin, 2020r.) oraz wyróżnienie na VII Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro Art (Łódź, 2021r.)

organizatorzy apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%