Zamknij

Wernisaż wystawy "Bieszczadzkie Zadumania"

09:14, 06.05.2022 | .
Skomentuj nadesłane
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę 7 maja o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy "Bieszczadzkie Zadumania" w Bieszczadzkiej Galerii Sztuki Synagoga w Lesku. Spotkamy się w zacnym artystycznym gronie, a muzycznie wydarzenie uświetni Grzegorz „Kowal” Michalik.

Ta największa w Bieszczadach galeria swoją oficjalną działalność wystawienniczą rozpoczęła w 1978 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora domu kultury Andrzeja Potockiego. Pierwsza wystawa twórców bieszczadzkich w synagodze odbyła się w 1977 roku. Powstanie galerii zbiegło się z powstaniem Bieszczadzkiej Grupy Twórców przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku. Od tego czasu w Bieszczadzkiej Galerii Sztuki "SYNAGOGA" cyklicznie w okresie letnim odbywają się wystawy twórców związanych z Bieszczadami i Beskidem Niskim. Synagoga przyciąga turystów którzy chcą obejrzeć historyczny budynek, jak też artystyczny kunszt.

Na początku działalności galerii prace wystawiało kilkunastu twórców, obecnie jest to ponad 80 osób, setki prac, a w każdej bieszczadzka nuta, szczypta nostalgii, marzeń, wspomnień, przeżyć. Coroczne wystawy mają tytuł “Bieszczadzkie zadumania”. Na wystawie można zobaczyć prace wykonane przez profesjonalistów i amatorów, przedstawicieli wszystkich dziedzin twórczości: malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, ceramika, fotografia, rękodzieło, biżuteria artystyczna, itp.

Źródło: informacja nadesłana 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%