Zamknij

"Edukacja Rity", spektakl z Piotrem Fronczewskim w SDK

13:00, 28.02.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

?Edukacja Rity? to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona - młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego - nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On - niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje?

Mądre i zabawne dialogi, znakomici aktorzy i reżyser z poczuciem humoru to wszystko składa się na spektakl, który bawi, wzrusza i skłania do refleksji.

Katarzyna Ucherska

Urodziła się w Nowym Sączu. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2016). Za utrzymaną w konwencji groteski rolę Józefa Stalina w dyplomowym przedstawieniu ?Mistrz i Małgorzata? (reż. Waldemar Raźniak) została wyróżniona na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Jak sama mówi: ?Teatr mnie skutecznie kupił już w podstawówce. Nie wyobrażam sobie bez niego życia?. W styczniu 2016 roku Katarzyna Ucherska dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum, gdzie debiutowała rolą Henryki w ?Dziewicach i mężatkach? Moliera (reż. Janusz Wiśniewski). Śpiewa też piosenki Wojciecha Młynarskiego w spektaklu Ateneum ?Róbmy swoje?. Wystąpiła w popularnych serialach telewizyjnych: ?Na dobre i na złe?, ?M jak miłość?, ?Barwy szczęścia? oraz w jednej z głównych ról w ?Dziewczynach ze Lwowa?.

Piotr Fronczewski

Aktor wszechstronny, wybitny i uwielbiany. Zagrał około trzystu ról teatralnych i filmowych ? od tytułowego króla Edypa w tragedii Sofoklesa do Pana Kleksa według Brzechwy, od ?Ślubu? i ?Iwony, księżniczki Burgunda? po detektywa Marlowe?a z kryminału Chandlera, od Hamleta do kasiarza Szpicbródki. W latach 80. był gwiazdą Kabaretu pod Egidą, ale też niezwykle popularnym Frankiem Kimono ? pierwszym raperem znad Wisły. Debiutował jako jedenastolatek w niewielkich rolach w Teatrze Syrena, gdzie pracował jego ojciec, oraz w Teatrze TV (zagrał m.in. Kazia w ?Żołnierzu królowej Madagaskaru?, 1957). Rok później wziął udział w filmie ?Wolne miasto? Stanisława Różewicza. I chyba nie mógł wybrać inaczej ? ukończył Wydział Aktorski war-szawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dyplom 1968). Należał do zespołów teatrów Narodowego, Współczesnego, Dramatycznego, dziś występuje w Teatrze Ateneum w Warszawie. Choćby w ?Kolacji dla głupca? Webera, komediowym hicie granym od 14 lat. W 2015 roku ukazała się książka ?Ja, Fronczewski? (rozmawiał Marcin Mastalerz). Można by powiedzieć, że tytułem nawiązuje ona do wyreżyserowanej w Ateneum przez Fronczewskiego sztuki Tankreda Dorsta ?Ja, Feuerbach? ? o dramacie starego aktora, dla którego powrót po siedmiu latach do teatru staje się sprawą życia i śmierci. Okazuje się jednak, że nie jest już nikomu?potrzebny.

4 marca 2018 godz.18.00

cena biletu - 70 zł

sala widowiskowa SDK

(sprzedaż biletów od 30 stycznia 2018r.)

Pojedyncze wejściówki otrzymują: Krzysztof Indyk i Gabriela Gajos

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz