Zamknij

"Edukacja Rity", spektakl z Piotrem Fronczewskim w SDK

13:00, 28.02.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

?Edukacja Rity? to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona - młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego - nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On - niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje?

Mądre i zabawne dialogi, znakomici aktorzy i reżyser z poczuciem humoru to wszystko składa się na spektakl, który bawi, wzrusza i skłania do refleksji.

Katarzyna Ucherska

Urodziła się w Nowym Sączu. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2016). Za utrzymaną w konwencji groteski rolę Józefa Stalina w dyplomowym przedstawieniu ?Mistrz i Małgorzata? (reż. Waldemar Raźniak) została wyróżniona na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Jak sama mówi: ?Teatr mnie skutecznie kupił już w podstawówce. Nie wyobrażam sobie bez niego życia?. W styczniu 2016 roku Katarzyna Ucherska dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum, gdzie debiutowała rolą Henryki w ?Dziewicach i mężatkach? Moliera (reż. Janusz Wiśniewski). Śpiewa też piosenki Wojciecha Młynarskiego w spektaklu Ateneum ?Róbmy swoje?. Wystąpiła w popularnych serialach telewizyjnych: ?Na dobre i na złe?, ?M jak miłość?, ?Barwy szczęścia? oraz w jednej z głównych ról w ?Dziewczynach ze Lwowa?.

Piotr Fronczewski

Aktor wszechstronny, wybitny i uwielbiany. Zagrał około trzystu ról teatralnych i filmowych ? od tytułowego króla Edypa w tragedii Sofoklesa do Pana Kleksa według Brzechwy, od ?Ślubu? i ?Iwony, księżniczki Burgunda? po detektywa Marlowe?a z kryminału Chandlera, od Hamleta do kasiarza Szpicbródki. W latach 80. był gwiazdą Kabaretu pod Egidą, ale też niezwykle popularnym Frankiem Kimono ? pierwszym raperem znad Wisły. Debiutował jako jedenastolatek w niewielkich rolach w Teatrze Syrena, gdzie pracował jego ojciec, oraz w Teatrze TV (zagrał m.in. Kazia w ?Żołnierzu królowej Madagaskaru?, 1957). Rok później wziął udział w filmie ?Wolne miasto? Stanisława Różewicza. I chyba nie mógł wybrać inaczej ? ukończył Wydział Aktorski war-szawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dyplom 1968). Należał do zespołów teatrów Narodowego, Współczesnego, Dramatycznego, dziś występuje w Teatrze Ateneum w Warszawie. Choćby w ?Kolacji dla głupca? Webera, komediowym hicie granym od 14 lat. W 2015 roku ukazała się książka ?Ja, Fronczewski? (rozmawiał Marcin Mastalerz). Można by powiedzieć, że tytułem nawiązuje ona do wyreżyserowanej w Ateneum przez Fronczewskiego sztuki Tankreda Dorsta ?Ja, Feuerbach? ? o dramacie starego aktora, dla którego powrót po siedmiu latach do teatru staje się sprawą życia i śmierci. Okazuje się jednak, że nie jest już nikomu?potrzebny.

4 marca 2018 godz.18.00

cena biletu - 70 zł

sala widowiskowa SDK

(sprzedaż biletów od 30 stycznia 2018r.)

Pojedyncze wejściówki otrzymują: Krzysztof Indyk i Gabriela Gajos

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%