Zamknij

SANOK: Noc z Teatrem – Spotkanie Trzecie

11:30, 25.10.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Celem imprezy jest  promowanie niekomercyjnego teatru oraz popularyzowanie sylwetek wielkich twórców polskiego i światowego teatru – związanych z Podkarpaciem. Tacy reżyserzy jak Jerzy Grotowski, Tadeusz Kantor i Józef Szajna – to artyści paradoksalnie mało znani w naszym regionie. Tegoroczna edycja imprezy „ Noc z Teatrem – Spotkanie Trzecie”, będzie się składać z dwóch części:                                                               

1. Lekcje teatralne – poświęcone twórczości Jerzego Grotowskiego 

 Lekcje teatralne odbędą się w I i II Liceum Ogólnokształcącym - przybliżą postać i dorobek Jerzego Grotowskiego. Lekcje teatralne odbędą się  14.11. i 15.11.    

2. Spektakle teatralne dla młodzieży i dorosłych  (Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku, Muzeum Historyczne  w Sanoku) W tej części swoje spektakle zaprezentują: Joanna  Gruszka aktorka Tesynskego Divadla (spektakl „Usta Weroniki”), Jagoda Rall – aktorka związana z teatrami wrocławskimi (spektakl „Kalina”) oraz rzeszowski Teatr Przedmieścia (spektakl „Kroniki Podwórkowe”).

Ta część imprezy odbędzie się 15.11 – pierwszy spektakl zostanie zaprezentowany o godzinie 18.00. Planowane zakończenie  imprezy - godzina 22.00. Spektakle zostaną zaprezentowane w Muzeum Historycznym oraz w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych (Rynek 14). 

Termin - 15.11 (Piątek), początek - godzina 18.00

Wstęp: karnety w cenie 20 zł do kupienia w BWA  od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00  w soboty w godzinach 10.00-14.00 (sprzedaż karnetów i biletów od 04.11)

Uwaga! Na spektakl Teatru Przedmieście w sprzedaży również bilety w cenie 10.00 zł

 

Prezentacjom spektakli towarzyszą lekcje teatralne w I i II LO (14.11)

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wspólnota Obywatelska na Rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej, BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna

Współorganizatorzy: Miasto Sanok, Powiat Sanocki

Partnerzy: Muzeum Historyczne w Sanoku, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące

Sponsorzy: PGNiG, GAZ SYSTEM

Zadanie dofinansowane z dotacji Powiatu Sanockiego oraz Budżetu Miasta Sanoka


 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%