Zamknij
23:16, 30.01.2020

Dziś (31.01) wieloletni dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesława Banacha przechodzi na emeryturę. Pożegnanie wraz z nadaniem Złotego Krzyża Zasługi przyznanego przez Prezydenta RP odbyło się w środę 29.01 w Sali 25 Portretów na sanockim zamku.

Podczas spotkania jubilata żegnało szerokie grono osób reprezentujących różnorodne instytucje, które współpracowały z Dyrektorem. Nie zabrakło  parlamentarzystów, władz wojewódzkich, samorządowych, sympatyków muzeum, współpracowników i najbliższych  przyjaciół.

Wśród licznych słów uznania, gratulacji i życzeń odchodzący Dyrektor otrzymał z rąk wicewojewody podkarpackiego Lucyny  Podhalicz Złoty Krzyż Zasługi. Został on  przyznany, jak brzmi uzasadnienie: „osobie szczególnie zasłużonej dla Ziemi Sanockiej (…) za zasługi w działalności na rzecz rozwoju muzealnictwa, za upowszechnianie historii i kultury polskiej”.

Uroczystość uświetnił mini recital kwartetu smyczkowego Państwowej Szkoły Muzycznej I i I stopnia im. Wandy Kossakowej.  

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz