Zamknij

"Mamuśki biegną dla Milenki - Biegnij i TY"

19:10, 23.06.2022 | .
Skomentuj materiały nadesłane
REKLAMA

Zapraszamy do udziału w biegu charytatywnym dla Milenki Zimy z Rymanowa oraz udziału w pikniku rodzinnym w rymanowskim parku – zaplanowanym na 24 czerwca w piątek. Piłkarska drużyna "Mamusiek Aktiv Pro" z Rymanowa przy współpracy z rymanowskim Klubem Biegacza Finisz jest organizatorem biegu charytatywnego dla Milenki Zimy z Rymanowa. Początek o godzinie 16. 

Milenka urodziła się w 2018 roku z nieuleczalnymi wadami ośrodkowego układu nerwowego: wodogłowiem i schizencefalią (uszkodzenie mózgowia). W kolejnych miesiącach zdiagnozowano również hipoplazję (niedorozwój) nerwów wzrokowych obu oczu.

Jest to nieuleczalna wada wrodzona, skutkująca tym, że Milenka nie widzi. Próby rehabilitacji wzroku pozostawiają niepewność czy uda się u niej uzyskać chociaż częściowe poczucie światła. W następstwie istniejących schorzeń, w wieku 7 miesięcy, pojawiła się u dziewczynki ciężka postać padaczki - Zespół Westa. Pomimo, iż Milenka jest rehabilitowana od urodzenia, ze względu na dużą ilość problemów, z którymi musi się zmagać, nadal jest dzieckiem leżącym i całkowicie zależnym od innych. Jedynie intensywna rehabilitacja, w tym wyjazdy na specjalistyczne turnusy, daje jej nadzieję na lepsze funkcjonowanie. Impreza ma charakter charytatywny więc cała kwota z opłat startowych oraz pikniku rodzinnego, przekazana zostanie na leczenie dziewczynki.

Podczas wydarzenia zaplanowano: bieg główny na 10km – Bieg na Rymanowski Krzyż o Zachodzie Słońca (godz.19:30 – Start Biegu) bieg familijny na trasie 2 km (godz. 19:00 – Start Biegu), jak również krótkie biegi o dystansie 200 i 100 metrów dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dodatkowo wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego - w imprezę włączyły się kolejne instytucje i organizacje działające nie tylko na terenie Gminy Rymanów, ale w całym powiecie krośnieńskim. Podczas imprezy odbędzie się pokaz strażacki w wykonaniu OSP Rymanów oraz OSP Posada Górna, zaplanowany został także blok animacji dla dzieci - które poprowadzi Animator Czasu Wolnego Ela Adamska wraz z swoją drużyną.

Grupa wolontariuszy będzie oczekiwać na najmłodszych w kolorowym kąciku malowania twarzy, a Paintball Rymanów Zdrój przygotuje strefę strzelecką, gdzie będzie można sprawdzać swoje siły w trafianiu do celu. Dla łasuchów, będzie przygotowany słodki kącik, w którym będzie można spróbować domowych wypieków, a o aspekt sportowy - Mini Turnieje i Tory sprawnościowe dla maluchów zadbają trenerzy oraz instruktorzy Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro oraz Klubu Pływackiego Aktiv Pro. Dodatkowo nasi uczestnicy będą mogli skorzystać z przejażdżek quadowych oraz z pokazów sztuki deskorolskiej prezentowanej w skayt parku. Zdrowie naszych dzieci to największy dar - kobiety będące matkami najlepiej to rozumieją – dlatego uważam, że powinniśmy w miarę naszych możliwości wspierać rodziny, które muszą się zmierzyć z chorobą dziecka i jego rehabilitacją - stąd pomysł na organizację samego wydarzenia i kolejnej edycji biegu charytatywnego. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko zawodowych biegaczy, ale również osoby, które chcą sprawdzić się same ze sobą, często  myślą – ja nie dam rady. My Mamuśki, jako organizatorki – nie jesteśmy w stanie uczestniczyć w samym biegu w dniu wydarzenia, dlatego wyznaczoną trasę pokonujemy kilka dni wcześniej, wśród nas są dziewczyny, które dopiero próbują sił w tym sporcie, lub nawet nie biegają, ale uczestniczą, aby pokazać, że każdy jest w stanie tą trasę pokonać, w dniu wczorajszym trasę wspólnie pokonywała dwójka dzieci – 6 i 10 latek. Chłopaki pokazali, że można - Katarzyna Rysz – Jęczkowska Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro

Dla uczestników biegu mamy przygotowane pakiety startowe – pierwsze 50 osób zapisanych na bieg otrzyma lnianą torbę wraz z pamiątkowym kubkiem. Dla wszystkich uczestników biegu czekają pamiątkowe medale a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do rejestracji w Biurze Zawodów, które będzie czynne już od godz. 18:00.

Można także dokonać rejestracji pod linkiem https://forms.gle/pnPsKmmAUJ28dSFg7

Opłata startowa to 35zł- płatna w Biurze Zawadów do puszek kwestorskich.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%