Zamknij

Zdaliśmy egzamin z pomagania

08:18, 24.05.2022 | .
Skomentuj Archiwum iSanok.pl
REKLAMA

Od 24 lutego, rosyjskiej agresji na Ukrainę, polsko-ukraińskie przejście graniczne Krościenko-Smolnica przekroczyło 190 691 osób. Do Polski przybyło 149 753 osób w tym 42 801 pieszo, a 40 935 wyjechało w tym czasie z Polski na Ukrainę. Przejście w naszej gminie przekroczyło 45 772 pojazdów, z czego 27 025 wjechało do Polski,  a 18 747 z niej wyjechało.

Od początku osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy pomagają miejscowi włodarze, działacze i zwykli ludzie, którzy otworzyli dla nich swoje serca i domy. W pomoc od początku zaangażowano są druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownicy i zarządzający Fundacji Bieszczadzkiej, Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady”, Caritasu, harcerze, organizacje pozarządowe, Maltańska Służba Medyczna, Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa, żołnierze WOT, funkcjonariusze Straży Granicznej, prywatne firmy różnych specjalności z kraju i ze świata, koncerny samochodowe, przewoźnicy oraz lokalni przedsiębiorcy. 

- To Wy wszyscy pokazaliście, jak wielka moc tkwi w zwykłych, a raczej niezwykłych ludziach! Dziękuję za Waszą pomoc i kłaniam się w pas. To niebywały dowód na to, jak fantastycznym społeczeństwem jesteśmy - skomentował Bartosz Romowicz, burmistrz miasta i gminy Ustrzyki Dolne.

- Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Wiedząc, że ma się tak cudownych ludzi obok, można być bardziej spokojnym o przyszłość. Wiem, że nie zawiedziecie. Jestem wdzięczny za Waszą obecność i zaangażowanie. Wierzę, że dobro które daliście pomagając mieszkańcom Ukrainy do Was wróci - dodał burmistrz.

Źródło: romowicz.pl/oficjalna strona burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%