Zamknij

"Bieszczadzki szlak" - w trosce o bezpieczeństwo turystów

12.14, 04.07.2022 .
Skomentuj Bieszczadzki Park Narodowy
REKLAMA

Wędrówki górskimi szlakami to jeden z najlepszych sposobów spędzenia wolnego czasu w Bieszczadach. Wędrówkom tym mogą jednak towarzyszyć różnego rodzaju zagrożenia. Aby ich uniknąć, lescy policjanci przygotowali kampanię profilaktyczną skierowaną do turystów pod nazwą „Bezpieczny szlak”.

W niedzielę, na Przełęczy Wyżnej u stóp Połoniny Wetlińskiej, na którą prowadzi jeden z najczęściej odwiedzanych szlaków turystycznych w Bieszczadach, odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej zainicjowanej i przygotowanej przez leskich policjantów pod nazwą „Bezpieczny szlak”.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono partnerów, których działania mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo w górach: funkcjonariuszy Straży Granicznej, pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracowników Nadleśnictwa Cisna.

Kampania poświęcona jest bezpieczeństwu osób, które wypoczywają w górach. Adresatami projektu są turyści wybierający aktywną formę wypoczynku - górskie wędrówki,  w szczególności dzieci i młodzież.

Na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji. Można było poznać zagrożenia, jakie mogą spotkać turystów w górach czy lesie, o czym opowiadali przedstawiciele GOPR-u oraz Nadleśnictwa Cisna. Także poznać tajemnice lasu i żyjących tam dzikich zwierząt, ucząc się szacunku do przyrody i potrzeby jej ochrony.

Przy policyjnym stoisku funkcjonariusze opowiadali o zasadach, których stosowanie może nam zapewnić bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek. Funkcjonariusze rozdawali ulotki informacyjne na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku.

To przedsięwzięcie było okazją, aby  przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Chętni mogli usiąść na policyjnych motocyklach oraz quadzie i z bliska zobaczyć wyposażenie radiowozu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Baligrodzie. Dużą atrakcją dla najmłodszych była obecność koni służbowych z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz psa służbowego leskiej komendy, z którymi chętnie robiono sobie zdjęcia.

Podczas wakacji, spotkania w ramach kampanii "Bezpieczny szlak" prowadzone będą na terenie całego powiatu leskiego.

Źródło: KPP Lesko 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pan Bacapan Baca

0 0

Genialny pomysł. Takie wyznaczone trasy będą zapobiegać zaginięciom turystów w Bieszczadach. Można bezpiecznie poruszać się nawet w gęstej mgle i nocą. 14:28, 04.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%