Zamknij

Tragiczny finał poszukiwań

20:31, 05.08.2022 | .
Skomentuj GOPR Bieszczady
REKLAMA

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 68-letniego mieszkańca Stefkowej, który wyszedł z psem na grzyby i nie wrócił do domu. Ratownicy GOPR z psem po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli ciało mężczyzny. 

- We wtorek 2. sierpnia ok. 21.30 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Powiatową w Lesku do poszukiwań 68-letnego mieszkańca Stefkowej (powiat leski). Pan wraz ze swoim psem ok. godz. 14.00 udał się na grzyby i do godzin wieczornych nie powrócił. Pomimo tego, iż telefon był włączony i w zasięgu, mężczyzna nie odbierał - relacjonuje Bieszczadzka Grupa GOPR. 

Pierwsi ratownicy na miejsce poszukiwań dotarli ok. 22.00. Jak się okazało mieszkańcy oraz OSP Stefkowa już przeszukiwali potencjalne miejsca, w które mężczyzna mógł się udać na grzybobranie. Do akcji oprócz mieszkańców Stefkowej, OSP Stefkowa czynnie włączyła się Policja z Komendy Powiatowej w Lesku – w tym jeden przewodnik z psem tropiącym oraz Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, którzy do poszukiwań użyli noktowizji. Przeszukiwano również teren za pomocą statków bezzałogowych z kamerą termowizyjną.

Około godz. 1.40 w nocy zespół złożony z dwóch ratowników GOPR oraz psa Chilly odnalazł ciało zaginionego mężczyzny w przeszukiwanym sektorze.

Źródło: GOPR Bieszczady 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%