Zamknij

Ktoś wyrzucił ponad 30 świnek morskich

18.20, 14.11.2022 . Aktualizacja: 18.26, 14.11.2022
Skomentuj Fundacja Kundelek
REKLAMA

W miejscowości Czarnorzeki koło Krosna nieopodal tarasu widokowego przypadkowa osoba natknęła się na... świnki morskie. I to nie jedną czy dwie, ale ponad 30 - informuje Fundacja “Wesoły Kundelek”, pod opiekę której trafiły zwierzęta. Fundacja apeluje o pomoc w ustaleniu osoby, która porzuciła gryzonie. 

- Otrzymaliśmy dzisiaj telefon z prośbą o pomoc. Telefon, po którym opadły nam szczęki do ziemi. Nie mogliśmy uwierzyć w to co usłyszeliśmy... Wstępnie miało ich być około 15. Po przyjeździe na miejsce okazało się że jest ich ponad... 30! - relacjonują działacze z Fundacji Kundelek w Lesku. 

- Możemy domyślać się, że pochodzą one z pseudohodowli. Są w różnym wieku. Młode i dorosłe. Komuś zapewne odechciało się już zarabiać na nich i pozbył się ich jak zwykłych śmieci. Brakuje nam słów by opisać tego "człowieka" - czytamy w opisie zamieszczonym na facebook'owym profilu leskiej fundacji. 

Zwierzęta, jak informują dalej działacze, są już bezpieczne. Fundacja przygotowuje dla nich odpowiednie miejsce i diagnozuje pod kątem zdrowotnym. 

- Kochani. Mamy do Was ogromną prośbę. Nie spoczniemy dopóki nie znajdziemy tej bestii, która dopuściła się ich porzucenia. Będziemy wdzięczni za każdą informację. Może ktoś z Was ma w domu świnkę, którą kupił gdzieś na terenie powiatu krośnieńskiego. Może znacie kogoś kto posiadał hodowlę. Wszelkie, nawet najdrobniejsze informacje, będą na wagę złota. Zapewniamy pełną anonimowość. Kontaktujcie się pod numerem 575 400 574 lub piszcie do nas na FB - apelują działacze Fundacji Kundelek.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%