Zamknij

Dostępna szkoła w gminie Lesko

19.05, 11.01.2023 . Aktualizacja: 19.05, 11.01.2023
Skomentuj zdjęcie nadesłane/UMiG w Lesku
REKLAMA

Trwa realizacja jednego z największych w ostatnich latach projektów inwestycyjnych Gminy Lesko w szkołach podstawowych w Lesku, Hoczwi i Średniej Wsi. Za  blisko 1,7 miliona złotych we wspomnianych placówkach wdrożone zostaną "Indywidualne Plany Poprawy Dostępności", dzięki którym wyeliminowane zostaną szeroko rozumiane bariery.

Jest to odpowiedź na potrzeby rosnącej liczby dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Otrzymany przez Gminę grant z programu pn. „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” w wysokości 1,3 miliona złotych, umożliwił przeprowadzenie działań modernizacyjnych, zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia. Placówki otrzymają również środki na działania podnoszące świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych.

W chwili obecnej odebrana została już część robót. Przy wszystkich szkołach wykonane zostały stanowiska postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz remont schodów zewnętrznych. Dodatkowo w Hoczwi i Średniej Wsi zakończył się remont placów i dojść do budynków wraz z pochylniami dla osób niepełnosprawnych i montażem instalacji przyzywowej (akustycznej). Budynki zyskały również dodatkowe oświetlenie zewnętrzne przy ciągach komunikacyjnych. W Średniej Wsi remontowane są istniejące sanitariaty na parterze wraz z przystosowaniem jednej na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wymieniono też część drzwi wewnętrznych. Z kolei w Hoczwi wyremontowane zostało zaplecze istniejącej szatni z wydzieleniem WC dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie mogą też korzystać z bezpiecznych schodów wewnętrznych, które zostały przebudowane wraz z wymianą balustrady. Podobnie jak w Średniej Wsi, tu także została wymieniona część drzwi wewnętrznych.

W tym roku największe prace zostaną wykonane przy budynku Szkoły Podstawowej na ul. Smolki. Tam wybudowana zostanie winda, która zapewni komunikację pionową w czterokondygnacyjnym budynku. Dla osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również pomieszczenia sanitarne.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: informacja nadesłana/UMiG w Lesku 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%