Zamknij

Odzyskują skradzione samochody

18:49, 06.06.2022 | .
Skomentuj BiOSG
REKLAMA

​W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 60 pojazdów pochodzących z przestępstwa, blisko połowę z nich zatrzymano od początku maja.

Tylko w miniony piątek (3 czerwca) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili dwa pojazdy utracone na terytorium Niemiec oraz Włoch.

Na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd z Polski zgłosiła się 44-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka podróżowała Toyotą RAV4 na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że numery identyfikacyjne auta noszą ślady ingerencji. Ostatecznie w oparciu o międzynarodową współpracę służb ustalono prawdziwe numery VIN i potwierdzono, że pojazd o szacunkowej wartości 40 tys. złotych został skradziony na terytorium Niemiec.

Z kolei mundurowi z placówki SG w Medyce zatrzymali na terenie Jarosławia opla Mokkę o szacunkowej wartości 55 tys. zł. Autem podróżował 31-letni obywatel Polski. W tym przypadku również stwierdzono ingerencję w numery VIN. Potwierdzono, że samochód został skradziony w styczniu na terytorium Włoch.

Wczoraj (5 czerwca) funkcjonariusze SG zatrzymali na przejściu granicznym w Medyce samochód marki Land Rover Sport. Auto o szacunkowej wartości 55 tys. złotych usiłował wywieźć na lawecie do Ukrainy 63-letni obywatel tego kraju. Mundurowi ustalili, że pojazd jest w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną tam kradzieżą.

Od początku maja Bieszczadzki Oddział SG zanotował wzrost liczby ujawnień pojazdów pochodzących z przestępstwa. W 2022 roku funkcjonariusze zatrzymali łącznie sześćdziesiąt poszukiwanych samochodów, w tym od maja było ich już dwadzieścia osiem. Łączna szacunkowa wartość odzyskanych pojazdów przekracza 3,6 mln złotych.

Źródło: BiOSG 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%