Zamknij

Służby specjalne na leśnych skałkach

20:39, 05.08.2022 | .
Skomentuj RDLP w Krośnie
REKLAMA

Przez kilka pierwszych dni sierpnia trwało szkolenie terenowe i wysokościowe dla służb mundurowych i wojsk sojuszniczych. Część zajęć odbyła się na terenie tras wspinaczkowych wyznaczonych przez Nadleśnictwo Kołaczyce.

Szkolili się podhalańczycy 21 Brygady Strzelców a także żołnierze polskiej 18 Dywizji Zmechanizowanej i amerykańskiej 101 Airborne Division.

- Szkolenie obejmowało przemarsz na orientację ośmiokilometrową trasą przez Sokolec, okolice zamku odrzykońskiego i pasa skałek w rejonie Czarnorzek, ale najciekawsze były zajęcia na samych skałkach, podchodzenie na przyrządach zaciskowych, zjazdy na linie – relacjonuje uczestniczący w zajęciach Łukasz Krzakiewicz, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce - To już drugie tego typu zajęcia, w których braliśmy udział.

W szkoleniu uczestniczyli też policjanci z jednostek specjalnych. Celem zajęć było doskonalenie w pokonywaniu rejonów skalnych oraz współpraca różnych służb w działaniach taktycznych, dlatego ćwiczono w grupach mieszanych, by umożliwić wymianę doświadczeń i integrować umiejętności.

Źródło: RDLP Krosno 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%