Zamknij

Atak nożownika w Rzeszowie. Ugodził nożem kobietę, której próbował ukraść torebkę

16.03, 10.08.2022 .
Skomentuj pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża usłyszał 64-letni mężczyzna, który na jednym z rzeszowskich osiedli zaatakował i ranił kobietę. Agresor próbował wyrwać jej torebkę. Kobieta uciekła, a 64-latka znalazła policja. Mężczyzna był pijany. Policjantom nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do trzech lat więzienia. 

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Rzeszowie na ul. Pułaskiego. Kobieta została zaatakowana nożem przez nieznanego mężczyznę. Gdy wsiadała do samochodu, napastnik usiłując wyrwać torebkę, kilkukrotnie ugodził ją nożem. Kobieta broniąc się przed nim została ranna, ale udało jej się wyrwać i uciec. Na szczęście obrażenia nie zagrażały jej życiu.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny komendy skierował na miejsce policjantów, którzy w rozmowie z pokrzywdzoną, ustalili rysopis napastnika. Ranną zajęli się ratownicy medyczni, kobieta została przewieziona do szpitala. W tym czasie funkcjonariusze dysponując rysopisem sprawcy, przystąpili do jego poszukiwań. Na jednej z sąsiednich ulic zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który trzymał w ręce nóż. Funkcjonariusze obezwładnili go, odebrali nóż i zatrzymali.  

64-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany i nie potrafił podać powodów swojego postępowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Odebrany mężczyźnie nóż został zabezpieczony, a 64-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy oraz zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną kobietę i świadków. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W piątek doprowadzili tam zatrzymanego mężczyznę. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. Przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 64-latka na okres 3 miesięcy.

Źródło: KWP Rzeszów 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%