Zamknij

Aby przekraczać granicę zmieniła nazwisko

19.00, 19.09.2022 .
Skomentuj BiOSG
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali cudzoziemkę, która zmieniła nazwisko, aby przekraczać granicę pomimo zakazu wjazdu do UE. To już osiemnasty tego typu przypadek ujawniony w 2022 roku na Podkarpaciu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (18 września), podczas odprawy podróżnych wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 34-letnia obywatelka Ukrainy jest w zainteresowaniu śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Jak się okazało, w związku z wcześniejszymi problemami z prawem kobieta była niepożądana w krajach UE. Aby uniknąć związanych z tym konsekwencji, postanowiła zmienić swoje dane osobowe. Kilkukrotnie udało jej się przekroczyć bezprawnie granicę, co stanowi przestępstwo. Mundurowi przedstawili jej zarzuty karne, do których się przyznała. Sprawa zostanie skierowana do sądu, który podejmie decyzję o dalszym losie cudzoziemki. Po zakończeniu czynności kobieta została skierowana na Ukrainę - poinformował Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

W 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już osiemnaścioro cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia konsekwencji prawnych związanych z przekraczaniem granicy, zmienili swoje dane osobowe.

Źródło: BiOSG 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%