Zamknij

Komisja Transportu PE odwiedzi Podkarpacie

09:56, 14.09.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Z inicjatywy europosła Tomasza Poręby w przyszłym tygodniu do Polski przyjedzie z wizytą oficjalna delegacja Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. „Celem tej wizyty jest promocja dynamicznie rozwijającego się szlaku Via Carpatia, ale także omówienie ważnych inwestycji kolejowych” - mówi Tomasz Poręba.

Delegacja w ciągu trzech dni odwiedzi województwa podkarpackie, małopolskie i mazowieckie. „Nie bez powodu zaprosiliśmy delegację Parlamentu Europejskiego do odwiedzenia tych właśnie regionów. Podkarpacie rozwija się niezwykle dynamicznie i chcemy pokazać naszym kolegom, jak strategiczne znaczenie dla tej części Europy ma powstający szlak Via Carpatia. Już teraz jest to droga uwzględniana w najważniejszych dokumentach dotyczących europejskich szlaków transportowych. Pokażemy również Dolinę Lotniczą oraz prężnie rozwijające się lotniska w Rzeszowie-Jasionce i Krakowie-Balicach” - mówi europoseł Poręba.

Podczas wizyty europosłowie zapoznają się także z najważniejszymi inwestycjami kolejowymi w Polsce jak również planowanymi inicjatywami w zakresie rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce. Podczas spotkań z przedstawicielami ministerstwa infrastruktury omówiony zostanie także pakiet mobilności i nowe wieloletnie ramy finansowe.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone