Zamknij

Podejrzewali, że mogą mieć więcej nielegalnych wyrobów. Nie mylili się!

13:53, 09.11.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 81 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na przygranicznym bazarze w Medyce.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej poinformował, że 7 listopada, w trakcie działań funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce na przygranicznym bazarze, wylegitymowano trzech obywateli Ukrainy (34, 38 oraz 43 l.).

W trakcie kontroli cudzoziemców udających się do jednego z budynków okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie papierosy pochodzące najprawdopodobniej z przemytu. Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń, że w pomieszczeniach może znajdować się więcej nielegalnych wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze ujawnili ponad 5,5 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa, łączna wartość ujawnionego towaru przekracza 81 tys. złotych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego, obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. 

Wczoraj, tj. 8 listopada na wniosek Straży Granicznej, Prokurator Rejonowy w Przemyślu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec cudzoziemców środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku strażnicy graniczni z Podkarpacia, samodzielnie oraz współpracując z innymi służbami zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 15,3 mln złotych (w tym alkohol, papierosy, tytoń).

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone