Zamknij

Imigranci z Afryki zatrzymani na granicy. Ich celem nie była Polska

13:13, 19.12.2018 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała trzech mężczyzn - obywateli Senegalu, Gambii oraz Liberii. Cudzoziemcy wspólnie pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę.

W poniedziałek tj. 17 grudnia patrol SG z placówki w Huwnikach zatrzymał trzech cudzoziemców w wieku 19, 20 oraz 24 lat. Mężczyźni przemieszczali się pieszo lasem w okolicach m. Leszczyny (gm. Fredropol). Jak ustalili strażnicy graniczni, zatrzymani to obywatele Senegalu, Gambii oraz Liberii. Imigranci nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Patrol SG szybko ustalił miejsce nielegalnego przekroczenia granicy i zatrzymał cudzoziemców.

Mężczyźni zeznali, że do Kijowa na Ukrainie przybyli drogą lotniczą, następnie autobusami oraz taksówkami dotarli do ukraińsko-polskiej granicy. Dodali, że ich ostatecznym celem nie była Polska lecz odpowiednio Niemcy, Francja i Hiszpania, gdzie na stałe mieszkają ich znajomi. Cudzoziemcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Przedstawiono im zarzut popełnienia przestępstwa do czego się przyznali.

18 grudnia, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Dodatkowo, na kolejne 3 lata otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.  

W 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 143 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.  

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz