Zamknij

O problemach współczesnego chrześcijaństwa - Hołownia, Ryś i Bonowicz w Rzeszowie.

10:48, 07.01.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Czy  chrześcijaństwo przeżywa kryzys? Czy religia, która istnieje od dwóch tysięcy lat i która ukształtowała Europę, obecnie znajduje się w odwrocie? A może tytułowe „problemy współczesnego chrześcijaństwa” to jedynie naturalne dla każdej epoki ścieranie się dwóch, zawsze odmiennych porządków – doczesnego i wiecznego? Na te pytania spróbują odpowiedzieć goście I edycji nowego cyklu „W labiryncie świata” – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki oraz pisarz i dziennikarz Szymon Hołownia.

„W labiryncie świata” to kolejny cykl paneli dyskusyjnych, który realizowany będzie przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie we współpracy z "Tygodnikiem Powszechnym". Współorganizatorem spotkania otwierającego pierwszą edycję cyklu będzie Fundacja "Tygodnika Powszechnego”, a pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 stycznia 2019 r., o godzinie 17:00,
w Filharmonii Podkarpackiej.

Rozmowę o wielkich wyzwaniach, jakie współczesność postawiła chrześcijaństwu poprowadzi Wojciech Bonowicz, finalista Nagrody Literackiej Nike 2018, a udział w dyskusji weźmie doktor nauk humanistycznych, ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś oraz znany dziennikarz, pisarz i publicysta Szymon Hołownia.

Udział jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie:

https://wlabiryncieswiata.wsiz.pl/

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz