Zamknij

Skradziony mercedes na granicy

08:25, 18.11.2021 | .
Skomentuj Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu
REKLAMA

Strażnicy graniczni z Medyki i Korczowej udaremnili próby wywozu z Polski naczepy z przerobionymi numerami VIN oraz skradzionego mercedesa. Łączna wartość pojazdów została oszacowana na 225 tys. złotych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (14 listopada) na przejściu granicznym w Medyce. Zestawem ciężarowym kierował 33-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili ingerencję w pole numerowe VIN naczepy. Pojazd został zatrzymany i zostanie poddany specjalistycznej ekspertyzie. Jego wartość o szacowano na 40 tys. złotych.

Z kolei wczoraj (16 listopada) strażnicy graniczni z placówki w Korczowej udaremnili próbę wywozu z Polski na Ukrainę luksusowego mercedesa (model E220, rok prod. 2018). Autem o wartości 185 tys. złotych podróżował 26-letni Rumun. Mundurowi ustalili, że pojazd został utracony niespełna miesiąc wcześniej na terytorium Polski. Był poszukiwany m.in. przez Interpol. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali skradzione pojazdy o łącznej szacunkowej wartość ok. 4 mln złotych.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%