Zamknij

Imigranci i kurierzy zatrzymani na granicy państwa

14:44, 25.11.2021 | .
Skomentuj BiOSG 
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwóch obywatelki Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Ujęto również dwóch organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 23 na 24 listopada na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Medyce. Patrol wyposażony w kamery termowizyjne zauważył dwie osoby, które pod osłoną nocy usiłowały przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemcy nie wiedzieli, że każdy ich ruch jest monitorowany i rejestrowany przez mundurowych. Dwaj Turcy w wieku 31 i 37 lat byli zaskoczeni zatrzymaniem. Tylko jeden z nich miał przy sobie paszport.    

Szybko podjęte działania graniczne doprowadziły do zatrzymania organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy. Dwaj mężczyźni (bezpaństwowiec narodowości syryjskiej  oraz obywatel Turcji) legalnie mieszkający w Niemczech, zamierzali odebrać imigrantów w rejonie granicy. Później chcieli przewieźć ich dalej na zachód Europy.

Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani. Imigranci zostaną przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Pomocnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2021 roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 137 cudzoziemców. W bieżącym roku zatrzymano także 19 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

Źródło: BiOSG 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%