Zamknij

Kasa na kolej. Podkarpackie otrzyma 117 mln zł na rozwój Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

08:02, 22.05.2018 | Redakcja
Skomentuj Fot. UMWP
REKLAMA

W województwie podkarpackim tworzony jest system Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Dzięki unijnemu wsparciu realizowana jest inwestycja, która poprawi jakość usług przewozowych na terenie Rzeszowa i okolic. Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego podpisali 21 maja 2018 r. umowę na unijne dofinansowanie projektu "Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - PKA: Zakup taboru wraz z budową zaplecza technicznego".

Całkowita wartość inwestycji, która ma pomóc w zmianie oblicza transportu kolejowego w województwie podkarpackim, wyniesie ponad 287 milionów złotych, z czego blisko 117 milionów złotych pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.   

"Polska, zamiast po prostu wydawać fundusze unijne, chce je mądrze inwestować. Trasy, na których pojawią się nowe pociągi, liczą około 160 kilometrów tylko w jedną stronę. To podobna odległość, jaka dzieli Rzeszów od Krakowa, Lublina, Kielc, a nawet Lwowa. Zatem to dowód, że nowe możliwości, które otrzymuje Podkarpacie dzięki inwestycji, mają szanse zmienić życie wielu mieszkańców regionu i ułatwić im dostęp do produktów, usług czy ofert, które dotąd były dla nich trudno osiągalne"  - stwierdził obecny na uroczystości podpisania umowy Witold Słowik, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

"Rozwój podkarpackiej kolei jest dla nas priorytetem. Mieszkańcy Podkarpacia chcą szybko i komfortowo podróżować pociągami. Olbrzymie przedsięwzięcie czyli Podmiejska Kolej Aglomeracyjna wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Dzięki temu projektowi podróżowanie pociągiem do Rzeszowa będzie konkurencją dla jazdy samochodem. Dzisiejsze podpisy to jeden z elementów tego projektu, który naprawdę zrewolucjonizuje podróżowanie koleją. Prawie 290 milionów złotych to tylko część tej poważnej inwestycji. Myślimy również o podobnych działaniach odleglejszych częściach Podkarpacia, w szczególności o Bieszczadach, by tam również mieszkańcy, ale także turyści mogli bez przeszkód podróżować koleją"   - powiedział Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

[WIDEO]995[/WIDEO]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

websitewebsite

0 0

I am usually looking for brand spanking new info
on this crucial theme, and was specifically ecstatic when I discover websites that happen to be well-written and well-researched.

Thanks for offering this remarkable data, and I glimpse onward to read
more from your weblog in the long term future. http://cannabistical.com/ 20:10, 24.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

websitewebsite

0 0

I am usually looking for brand spanking new info on this crucial theme, and was specifically ecstatic when I
discover websites that happen to be well-written and well-researched.
Thanks for offering this remarkable data, and I glimpse onward
to read more from your weblog in the long term future. http://cannabistical.com/ 20:11, 24.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%