Zamknij

Wizyta Ambasadora Chin na Podkarpaciu

14:40, 14.09.2018 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Chińskiej Republiki Ludowej w RP Liu Guangyuan przebywał z wizytą na Podkarpaciu, gdzie spotkał się z wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem województwa Władysławem Ortylem.

Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Ambasador, który w tym roku rozpoczął misję dyplomatyczną w Polsce zapoznał się ze specyfiką województwa podkarpackiego. Podczas spotkania, które odbyło się 13 września br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie rozmawiano m. in. o realizowanych w regionie inwestycjach, wydarzeniach w obszarze kultury, jak również o wzajemnej współpracy w oparciu o atuty gospodarcze i walory turystyczne Podkarpacia.

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan złożył list uwierzytelniający na ręce Prezydenta RP 17 kwietnia 2018 r. Przed objęciem placówki w naszym kraju był dyrektorem Departamentu ds. Bezpieczeństwa Zewnętrznego MSZ Chińskiej Republiki Ludowej. W latach 2010-2014 był Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym ChRL w Republice Kenii. Wcześniej pracował w ambasadach w Republice Ghany oraz w Federalnej Republice Nigerii, a także w Konsulacie Generalnym ChRL w San Francisco oraz w Ambasadzie Chin w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

 

źr.: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%