Zamknij

Komisja Transportu i Turystyki PE odwiedza Podkarpacie

19:47, 17.09.2018 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Z inicjatywy Tomasza Poręby na Podkarpacie przyjechała delegacja Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. „Głównym celem wizyty jest sprawdzenie, jak realizowane są najważniejsze projekty infrastrukturalne z Via Carpatia na czele” – mówi europoseł PiS.


W ciągu trzech dni europosłowie odwiedzą Podkarpacie, Małopolskę i Mazowsze. Podczas wizyty zobaczą m.in. lotniska w Jasionce i Balicach, zapoznają się z inwestycjami kolejowymi i drogowymi jak również z planowanymi przedsięwzięciami w zakresie żeglugi śródlądowej. W poniedziałek uczestników delegacji przyjął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który zaprezentował im rzeszowskie lotnisko, Dolinę Lotniczą oraz wspomniany już szlak Via Carpatia. 


„Walka o ten szlak toczy się od wielu lat. Chciałbym, żebyśmy go postrzegali jako szlak, który będzie służył nie tylko Podkarpaciu, ale jako drogę, która wpłynie na rozwój Europy. Europa potrzebuje właśnie takich nowych impulsów rozwojowych” – powiedział Władysław Ortyl.


„Via Carpatia, Rail Baltica, rozwój infrastruktury kolejowej – wszystko to wpisuje się w pozytywną wizję rozwoju Polski dotyczącą transportu, w przedefiniowanie szlaków i rozwój na linii Północ-Południe” – mówił Tomasz Poręba. Europoseł podkreślił bardzo dobrą współpracę z Komisją Europejską, która już teraz uwzględnia szlak Via Carpatia w najważniejszych dokumentach.

;
Podczas konferencji prasowej uczestniczący w niej węgierski europoseł Andor Deli przypomniał raport Tomasza Poręby o dostępności komunikacyjnej Europy Środkowo-Wschodniej i podziękował mu za uwzględnienie w dokumencie kluczowej roli szlaku Via Carpatia.
Europosłanka Elżbieta Łukacijewska przedstawiła aktualny stan pracy Komisji TRAN nad najważniejszymi raportami w tym dotyczącym praw pasażerów i pakietu mobilności. Europoseł Kosma Złotowski podkreślił z kolei, że takie wizyty są ważne, by pokazywać, jak Europa się zmienia i dla zaznaczenia roli środków unijnych w tych pozytywnych przemianach.
 

źr.: materiały nadesłane

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%