Zamknij

Praca policjantów podkarpacia podsumowana

23:32, 24.01.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Podczas narady rocznej kadry kierowniczej Policji, funkcjonariusze dokonali oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie województwa za rok 2018, a także wskazali priorytetowe działania jednostek w nowym 2019 roku.

Jak podkreślano podczas narady, Podkarpacie jest jednym z najbezpieczniejszych województw w kraju. Od lat Policja odnotowuje spadek przestępczości. W 2018 roku w województwie podkarpackim popełniono 24 921 przestępstw, o 4 797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%. Ubiegły rok przyniósł sukcesy m. in. w walce z przestępczością kryminalna i gospodarczą. – Z badań opinii publicznej wynika, że z każdym rokiem coraz więcej Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. Ponadto spada liczba wszczętych postępowań przygotowawczych (śledztw i dochodzeń), co świadczy o spadku przestępczości w ogóle. Bardzo szybko wykrywane są niemal wszystkie zabójstwa, przestępstwa korupcyjne oraz gospodarcze. Co sprawia, że Podkarpacie jest jednym z najbezpieczniejszych województw w kraju. Wyniki te są rezultatem zarówno wielu programów edukacyjno-prewencyjnych, jak i skutecznej i dobrej pracy Policji w terenie - informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

W trakcie spotkania podkreślano również angażowanie się mieszkańców województwa w sprawy bezpieczeństwa przez wykorzystywanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje od ponad dwóch lat. W tym czasie mieszkańcy Podkarpacia wskazali blisko 47 tysięcy miejsc lub zdarzeń, które w ich ocenie są niebezpieczne bądź uciążliwe. Wszystkie zostały zweryfikowane, a blisko połowa została potwierdzona. Mieszkańcy jako najbardziej uciążliwe wskazują przekraczanie dozwolonej prędkości (18 060), nieprawidłowe parkowanie (9 490) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (7 677).

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

LeośLeoś

0 0

A gdzie ilu chorowało? 14:02, 25.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TyTy

0 0

Żeby się czasem nie przemeczyli siedziac w krzakach schowani. 20:20, 28.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%