Zamknij

Pod chłopcami załamał się lód. Nie żyje 13-latek!

16:08, 14.03.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Zgoda niedaleko Jarosławia. Trzej chłopcy weszli na zamarznięty staw. Niestety wskutek załamania się lodu, jeden z nich wpadł do wody.

Dyżurny jarosławskiej komendy po godzinie 21:00 został zaalarmowany, że na zbiorniku wodnym w miejscowości Zgoda, pod nastolatkiem załamał się lód. Na miejsce zostali skierowani policjanci. W rejonie zbiornika znajdowały się już służby ratownicze. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzej chłopcy w wieku 12 i 13 lat weszli na zamarznięty staw, a chwile później krucha tafla lodu załamała się pod nimi. 12-latkowi udało się wyjść na brzeg o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycił za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody.

Na zbiorniku wodnym pracowali strażacy z łodzią ratowniczą. Po zejściu na lód, we wskazanym miejscu zobaczyli nastolatka. Wyciągnęli go na brzeg i przystąpili do reanimacji. 13-latek został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%