Zamknij

Funkcjonariusze ujawnili trzy fałszywe węgierskie tytuły pobytowe

08:30, 20.05.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. BiOSG | Zdj. ilustracyjne
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej ujawnili trzy fałszywe węgierskie tytuły pobytowe. Posłużyli się nimi obywatele Ukrainy. Za podróbki zapłacili po 600 euro.

16 maja obywatele Ukrainy zgłosili się do odprawy granicznej w Korczowej, by wjechać do Polski. Podróżowali osobno, jednak podczas przekraczania granicy usiłowali wykorzystać ten sam przestępczy proceder.

26-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 34 i 59 lat przedstawili do kontroli paszporty biometryczne oraz węgierskie tytuły pobytowe. Strażnicy graniczni od razu zwrócili uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów uprawniających do legalnej pracy i pobytu na terytorium Węgier oraz przemieszczania się po krajach UE. Szczegółowe analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziły fałszerstwa. Nieprawidłowe były między innymi metody druku oraz zabezpieczenia widoczne w świetle UV.

Obcokrajowcy usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami, do czego się przyznali. Wyjaśnili, że dokumenty kupili za około 600 euro każdy. Na ich postawie chcieli pracować i podróżować po krajach UE. Tymczasem dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i zostali zawróceni z powrotem na Ukrainę.

(BiOSG)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%