Zamknij

Dobiegła końca rozbudowa placówki Straży Granicznej (FILM)

09:11, 05.06.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. BiOSG
REKLAMA

Dobiegła końca rozbudowa placówki Straży Granicznej w Hermanowicach. Wykonane zostały nowe pomieszczenia służbowe i garaże. Zadbano także o nowe wyposażenie i kojce dla psów służbowych. Wszystko po to, by przygotować jak najlepiej infrastrukturę do obsługi drogowego przejścia granicznego z Ukrainą w Malhowicach.

Prace związane z przebudową placówki rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku. W połowie maja 2021 roku funkcjonariusze powrócili do odnowionej siedziby.  Budynek administracyjny oraz jego zaplecze przeszły gruntowną przebudowę. W celu uzyskania większej przestrzeni zaadoptowano między innymi pomieszczenia internatowe. Oprócz rozbudowy pomieszczeń oraz wymiany wyposażenia zainstalowano nowoczesne systemy kontroli dostępu, antywłamaniowe i monitoring. Przygotowano elektronicznie zabezpieczone, indywidualne schowki na broń służbową i klucze do pomieszczeń.

Placówka Straży Granicznej w Hermanowicach w trakcie przebudowy

Rozbudowano pomieszczenia garażowe, a plac manewrowy zyskał nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Powstała samochodowa myjnia ręczna.

Prace objęły także rozbudowę zaplecza dla psów służbowych. Powstało osiem nowych kojców oraz pomieszczenie do przygotowywania posiłków.

Przebudowa placówki była konieczna z uwagi na planowane otwarcie drogowego przejścia granicznego w pobliskich Malhowicach. Aktualnie, funkcjonariusze tej placówki odpowiadają za ochronę zewnętrznej granicy UE z Ukrainą o długości ponad 11 km. Po otwarciu przejścia będą dodatkowo dokonywać odpraw granicznych.

(BiOSG)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%