Zamknij

PODKARPACIE: Czołowe zderzenie z udziałem pijanego kierowcy. Miał już dożywotni zakaz prowadzenia

07:30, 08.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. KMP Tarnobrzeg
REKLAMA

Plaga pijanych kierowców na podkarpackich drogach. Jeszcze nie ucichły echa po sobotnim tragicznym wypadku pod Stalową Wolą, a po raz kolejny pijany kierowca wsiadł za kierownicę i doprowadził do poważnego zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 16, na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 29-letni mężczyzna, kierujący oplem combo, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym audi. W wyniku wypadku poszkodowani zostali obaj kierowcy.

Okazało się, że 29-letni kierowca opla był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,24 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu kierowcy opla w policyjnym systemie dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Nowa Dęba był w przeszłości dwukrotnie karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości (w 2015 i 2020 roku). W 2020 roku, wyrokiem Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, 29-latek otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

- informuje rzecznik prasowy.

Na podstawie przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchań świadków i obrażeń pokrzywdzonego, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 2 zarzutów popełnienia przestępstwa - kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości, nie mając uprawnień do kierowania samochodem, spowodował wypadek drogowy, w którym poszkodowany odniósł obrażenia.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

(KMP Tarnobrzeg)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JoziekJoziek

0 0

I co dają te dożywotnie zakazy 10:34, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%