Zamknij

Wracając ze służby zatrzymał pijanego kierowcę

20:52, 24.05.2022 | .
Skomentuj KPP Sanok
REKLAMA

To, że policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, udowodnił funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego sanockiej Policji. Dzięki jego reakcji, odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości nie uniknie 47-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Konieczność podjęcia interwencji czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie. Tak też było wczoraj przed godziną 23 w miejscowości Strachocina, kiedy to funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, wracając po służbie, zwrócił uwagę na volkswagena. Zachowanie mężczyzny kierującego samochodem wskazywało, że może znajdować się on  pod wpływem alkoholu.

Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwał patrol. Przypuszczenia funkcjonariusza co do stanu trzeźwości kierującego volkswagenem potwierdziły się. Okazało się, że 47-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: KPP Sanok 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%