Zamknij

Wyjęli starszemu mężczyźnie z portfela kilka tysięcy złotych

22:33, 04.08.2022 | .
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Policjanci z brzozowskiej komendy ostrzegają przed przestępcami, którzy przy pomocy różnych metod, chcą wyłudzić lub ukraść pieniądze. Ofiarą złodziei padł mieszkaniec gminy Domaradz. Do sieni domu 75-latka weszła kobieta z dzieckiem, oferując sprzedaż kolorowych narzut. W tym czasie towarzyszący jej mężczyzna ukradł z jednego z pomieszczeń pieniądze.

Z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie skontaktował się telefonicznie mieszkaniec gminy Domaradz, który poinformował, że został okradziony i stracił kilka tysięcy złotych. Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce policjantów, którzy po rozmowie z 75-latkiem ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Zajęli się także szukaniem świadków, którzy mogli widzieć złodziei. 

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kilka godzin wcześniej, kiedy był w domu sam, kobieta z około 5-letnim chłopczykiem, weszła do jego sieni i oferowała sprzedaż narzut. Zapytała również, czy mężczyzna nie ma starych obrazów lub zegarów do sprzedania. Oświadczył, że takich rzeczy nie posiada. Następnie kobieta rozłożyła narzutę, którą chciała sprzedać mężczyźnie. 75-latek nie chciał nic kupować, mimo to kobieta zaczęła rozkładać narzutę i prezentować towar. Prawdopodobnie w tym czasie towarzyszący jej mężczyzna wszedł do domu i z szafki w jednym z pomieszczeń ukradł pieniądze. Po jakiejś chwili kobieta z dzieckiem szybko opuściła posesję, wsiadła do auta, w którym czekał już na nią mężczyzna, po czym cała trójka odjechała w kierunku centrum Domaradza. 

75-latek dopiero po kilu godzinach zorientował się, że z portfela, który był w szafce, skradziono mu kilka tysięcy złotych.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują:

- nie pozostawiaj drzwi otwartych na oścież, nawet gdy jest ciepło na dworze, zawsze zamykaj je na klucz, wychodząc nawet tylko na podwórze,

- nie dopuść do takiej sytuacji, aby ktoś obcy bez twojej zgody miał możliwość wejścia do mieszkania,

- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj,

- jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu i cały czas obserwuj, nie pozwól obcym wchodzić dalej niż do przedsionka mieszkania,

- mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym,

- nie przechowuj w mieszkaniu dużych kwot pieniędzy. 

Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomić Policję. Postarajmy się zapamiętać, jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.

Źródło: KPP Brzozów

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%