Zamknij

Koń przechadzał się w nocy ulicami Humnisk. Właściciel odpowie przed sądem

18.33, 29.09.2022 . Aktualizacja: 18.33, 29.09.2022
Skomentuj KPP Brzozów
REKLAMA

Brzozowscy policjanci przeprowadzili niecodzienną interwencję. Po Humniskach spacerował koń. Funkcjonariusze ustalili właściciela, który odebrał zwierzę i zaprowadził do zagrody. Za niesforne zwierzę odpowie przed sądem. 

Około godz. 3 nad ranem, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po drodze wojewódzkiej w Humniskach błąka się koń. - Zwierzę spacerowało raz lewym, raz prawym pasem jezdni i nie reagowało na przejeżdżające samochody. Jeden z mieszkańców Humnisk, na prośbę policjantów, poszedł powiadomić właściciela zwierzęcia. 45-letni mężczyzna szybko pojawił się na miejscu. Oświadczył, że koń zerwał się, a następnie otworzył sobie drzwi zagrody i wyszedł - relacjonuje brzozowska policja. 

Właściciel odebrał zwierzę. - Mundurowi poinformowali właściciela o konsekwencjach, jakie czekają go w związku z niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem - informuje policja. 

Policja apeluje: Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela kodeks wykroczeń: Art.77. § 1. "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany". "§2. Kto dopuszcza się czynu określonego w §1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany". 

Źródło: KPP Brzozów 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%