Zamknij

Jechali na podwójnym gazie. "To może mieć tragiczne konsekwencje"

17.29, 14.11.2022 . Aktualizacja: 17.30, 14.11.2022
Skomentuj KWP Rzeszów
REKLAMA

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. Przez trzy ostatnie dni podkarpaccy policjanci w ramach akcji "Trzeźwy weekend" skontrolowali ponad 33 tysiące kierujących, 55 z nich wsiadło za kółko pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 

- Każdy kierowca, który zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale przede wszystkim może mieć tragiczne konsekwencje. Równie niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, kiedy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić - przypomina policja. 

Od piątku do niedzieli, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez trzy ostatnie dni, w ramach działań „Trzeźwy weekend”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 33 207 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 55 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 33 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 22 odpowie za wykroczenie.

Źródło: KWP Rzeszów 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%