Zamknij

Chciał uniknąć mandatu, zaproponował łapówkę

20.27, 18.01.2023 . Aktualizacja: 20.28, 18.01.2023
Skomentuj pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Policjanci z ustrzyckiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 32 kilometry i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego w miejscowości Liskowate, w związku z przekroczeniem prędkości, zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę.

44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie, 44-latek został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych (zgodnie z art. 229 §3 KK), mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%