Zamknij

Oszukany przez Internet. Policja apeluje!

08:51, 14.09.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Internet to dzisiaj wygodny sposób nie tylko robienia zakupów, ale coraz bardziej powszechna staje się również sprzedaż używanych rzeczy. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze mamy do czynienia z uczciwymi kontrahentami. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i czujności przy takich transakcjach.

We wtorek do brzozowskiej komendy zgłosił się mężczyzna i poinformował policjantów o tym, że padł ofiarą oszustwa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprzedawał używany przez siebie produkt, poprzez jeden z portali internetowych. Kupujący zobowiązał się do zapłaty za zakupiony towar wraz z kosztami przesyłki, a sprzedający do tego, że w możliwie jak najkrótszym czasie wyśle towar. Niestety okazało się, że do dnia dzisiejszego pokrzywdzony nie otrzymał zapłaty za sprzedany produkt.

Policja przestrzega przed tego rodzaju zagrożeniem. Pamiętajmy, że takie transakcje na odległość mogą się wiązać z pewnym ryzykiem. Niestety z dobrodziejstw internetu korzystają również nieuczciwi kontrahenci. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i wzmożonej czujności. Nie dajmy się zwieść tym, że kupujący zapłaci nam za towar dopiero jak go otrzyma. Dlatego bezpieczniejszym sposobem będzie płatność za pobraniem bezpośrednio u listonosza czy kuriera, w chwili przekazywania towaru.  

 

źr.:KPP Brzozów

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone