Zamknij

Od piątku siedmiu kierowców straciło prawo jazdy

14:11, 04.03.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 7 praw jazdy. 5 osób utraciło uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 2 z powodu kierowania w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest związane także z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców poprzez KMZB. Pomocne są policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości, szczególnie w miejscowościach Nowosielce i Zarszyn.

Od piątku policjanci zatrzymali 7 praw jazdy. 5 kierujących utraciło uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast dwaj kierujący, którzy zostali zatrzymani do kontroli znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany. Urządzenie pomiarowe wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj po godz. 20. funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, którzy mając w organizmie 2 promile alkoholu przewoził oplem pasażerkę i kilkuletnie dziecko. Wobec kierujących prowadzone są postępowania. Każdemu z kierujących zatrzymano prawa jazdy.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

joziekjoziek

0 0

ciekawe że ich nie ma w Nowosielcach jak jest jakaś impreza w remizie i pełno pijanych gnoi łazi po drodze i jeszcze skacze do bitki jak im sie zwróci uwagę 19:12, 04.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarekJarek

0 0

Czyli żeby wsiąść za kółko Opla najpierw trzeba się napić :D 23:10, 04.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone