Zamknij

Poczuł alkohol i zabrał jej kluczyki

12:43, 23.11.2021 | .
Skomentuj KPP Sanok
REKLAMA

Młody mężczyzna zauważył dziwnie poruszający się samochód. Kiedy auto wylądowało w rowie, podszedł do kierowcy , poczuł alkohol, po czym wezwał policję.

- W minioną sobotę, kilka minut przed północą, dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację, że na ul. Konopnickiej w Sanoku doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej - relacjonuje Monika Hędrzak, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. 

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Ford. Kierująca samochodem zatrzymała się na jezdni, a następnie cofając próbowała zawrócić, po czym wjechała do rowu. Zgłaszający podszedł do kierującej i wyczuł od niej alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.

Funkcjonariusze ustalili, że kierująca fordem, to 35-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 1,8 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

35-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: KPP Sanok

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

obsrywatorobsrywator

3 7

Zanim dotarła policja mogła przesiąść się na miejsce pasażera a później powiedzieć że nie wie dokąd poszedł kierowca. No, chyba że ten który wyjął kluczyki nagrywał swoją interwencję. 10:16, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%