Zamknij

Uratowali mężczyznę, który wpadł do rzeki

09:33, 26.11.2021 | .
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Komańczy uratowali 61-latka, który wpadł do rzeki. Policjanci wbiegli za mężczyzną do wody i wyprowadzili go na brzeg. Udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi karetki pogotowia.

- We właściwym miejscu i czasie - tak w skrócie można opisać sytuację, jaka miała miejsce w minioną środę około godz. 17.30.  Funkcjonariusze  z Posterunku Policji w Komańczy, jadąc przez Duszatyn w kierunku miejscowości Smolnik, zauważyli mężczyznę leżącego w rzece Osława, który próbował czołgać się do brzegu. Policjanci natychmiast zareagowali, wbiegli do rzeki i wyprowadzili mężczyznę na brzeg. Był przemoczony i wyziębiony, znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu i posiadał obrażenia twarzy, które prawdopodobnie powstały podczas upadku. Zdając sobie sprawę z panującej temperatury otoczenia i wody, policjanci, aby zapobiec dalszemu wychłodzeniu, zabrali mężczyznę do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać oraz udzielili mu pomocy - .relacjonuje Monika Hędrzak, rzeczniczka prasowa KPP Sanok. 

Funkcjonariusze ustalili, że to 61-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.  

Poszkodowany został przekazany zespołowi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce. Ratownicy udzielili pomocy medycznej mężczyźnie. Okazało się, że nie wymagał on hospitalizacji. 61-latek został przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę znajomego.

Dzięki szybkiej reakcji i pomocy policjantów nie doszło do tragedii.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%